Naše kosmetika Diego dalla palma neobsahuje minerální oleje. Proč? Protože pleti škodí..

Naše kosmetika Diego dalla palma neobsahuje minerální oleje!

Minerální olej se vyrábí z ropy. Na obalu krému ale ve složení slovo "ropa" nenajdeme. Na etiketách se objevuje pod názvem minerální olej (mineral oil) nebo parafín (Paraffinum Liquidum) či Petrolatum a vazelína. Používají se i v drahých krémech a jiných kosmetických výrobcích, které si denně na sebe "dáváme" s dobrým pocitem a s vírou, že prospějí naší pokožce.

Jenže ropa v kosmetice (v různé formě) není zrovna tím nejlepším prostředkem pro naši krásu. Například minerální oleje způsobují často ucpávání pórů, a tím pádem vedou ke vzniku nečistot na pleti. Propylenglykol (nebo Propylene Glycol) se používá jako zvlhčovadlo v kosmetice. Tuto látku byste našli kromě kosmetiky například i v brzdové kapalině či nemrznoucí směsi.
Ropa a její deriváty naší pokožce škodí, a proto je dobré vybírat si kosmetiku skutečně opatrně. Neustále se dělají nové a nové výzkumy, které dokazují, že syntetické látky v kosmetických přípravcích (včetně ropných derivátů), mohou mít velmi negativní dopad na naše zdraví. Nejde jen o kožní alergie a ekzémy, ale i o vážnější poškození zdraví (škodlivý vliv na játra či ledviny, endokrinní a reprodukční systém a další).

A jakou kosmetiku používáte doma Vy?